Tarihçe

Ürosan Mobilya 1987 yılında Mahmutbey , İstanbul’da bulunan tesislerinde ofis koltuğu imalatına başlamıştır. Kendi bünyesi içinde çok kısa bir sürede ofis koltuğu kapasitesini yılda 5.000 adetten 70.000 adete çıkarmıştır. Daha sonraki yıllarda, ofis masaları, bilgisayar masaları, bekleme koltukları, bölücü paneller, sinema ve konferans koltukları ve çeşitli aksesuarların da seri imalatına başlanmıştır.1998 yılında Ürosan Mobilya Mahmutbey' den taşınarak Sancaktepedeki 30.000 m²'lik alan üzerindeki tesislerinde faaliyetlerine başlamıştır. Bu yeni tesislerle birlikte Ürosan Mobilya yıllık koltuk kapasitesini 130.000'e yükseltmiş, ayrıca ofis mobilyası alanındaki yatırımlarıyla da ürün yelpazesini genişletmiştir.

 

Ürosan, Türkiye ofis mobilyası sektöründe üstün kalite ve mükemmel servis anlayışı ile kendine zirvede bir yer edinmiş, 1987 yılından itibaren gerek yurt içinde, gerek yurt dışında çok büyük projelere imzasını atmıştır.


Firma Profili:

 

Ürosan Mobilya, Türkiye genelinde 80'e yakın bayii ve İstanbul / Etiler'de bulunan showroom'u aracılığıyla müşterilerine ulaşmaktadır. Buradan proje bazında da servis veren Ürosan Mobilya, birçok iş merkezi ve ofisin yapılanmasında yer almıştır. Son yıllarda sinema, konferans ve gösteri salonlarının koltuklarına ilaveten  spor salonlarının ihtiyaçlarını da karşılayacak yeni ürünler üretmeye başlanmış , bir çok açık ve kapalı spor alanı , stadyum , hipodrom gibi projede ürünlerimiz kullanılmıştır.

 

Türkiye ofis mobilyaları pazarında göstermiş olduğu başarıyı yurt dışında da sürdüren Ürosan Mobilya Kuzey ve Güney Amerika, Rusya, Belçika, İngiltere, Romanya, İsrail, Azerbaycan, Lübnan, Malezya başta olmak üzere birçok ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir.

 

Geçtiğimiz yıllarda  Ürosan  Spor tesisleri olarak , Türk Telekom Arena Stadyumunun tüm VIP ve Loca koltukları , Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu projesi , Ataşehir Ülker Arena Basketbol salonu projesi , Şükrü Saraçoğlu Stadyumu koltuklarının yenilenme projesi , Yeni Mersin Stadyumu projesi , 6500 kişilik Abdi İpekçi Spor salonu VIP ve seyirci koltukları projesi , Türkmenistan’ın Aşkabat şehrinde 15.000 kişilik bir Spor salonu , 11.000 kişilik bir Hipodrom projesini tamamlanmıştır.

 

Eğitim ve sağlık alanında CMC çağrı merkezi ofisleri , Güney Amerika kıtasında bulunan Dominik Cumhuriyeti Üniversitesi projesi , Özyeğin üniversitesi , Fatih üniversitesi , Fevziye Mektepleri , Koç üniversitesi , Amerikan Hastanesi , Medipol Sağlık kurumları ve bunun gibi bir çok sinema , konferans , ofis , hastane ve üniversite – okul projesini  başarıyla tamamlamıştır.

 

Geçtiğimiz yıl içinde bir çok Ofis projesini başarı ile tamamlayan firmamız bir çok sayıda Kurumsal müşteri ile de sözleşme yaparak müşteri portföyünü genişletmeyi başarmıştır.Sinema ve Konferans salonları koltuklarında yurtiçi projelere ek olarak uluslararası pazarlarda da tercih edilen bir marka olmayı başarmış ve çeşitli ülkelerde bu konudaki projeleri başarı ile tamamlamıştır.


TEKNOLOJİ + KALİTE + SERVİS

Tesislerimizde üretilen tüm oturma sistemleri AR-GE bölümümüzün yaptığı çalışmalar ışığında sürekli yenilenmektedir. Konforu , ergonomik açıdan rahatlığı en üst seviyeye çıkarmak  için yapılan çalışmalar kullanıcılarımız tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

 

Tüm Sinema , Konferans ve benzeri gösteri salonları koltuklarının sünger üniteleri , tesislerimizde , kalıp içine yüksek basınçlı enjeksiyon sistemi ile üretilmektedir. Bu sistem koltukların dayanaklılığını arttırdığı gibi , uzun yıllar boyunca deforme olmalarını da önlemektedir. Ayrıca sünger hammaddelerimize alev geciktirici ve zehirli gaz çıkmasını önleyici katkı maddeleri eklenmektedir.

 

Koltuklarımızın uygulama-montaj işlemi teknik ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Salon inşaatı sırasında dahi mimari ekibimiz gerekli tüm desteği vermekte , inşaatın koltuk montajı için ideal olması için çalışmaktadır.